Dershane Öğretmenleri Atandı! Şimdi Sıra Güvenlik Görevlilerinde!

Farkındalığını Seç Rengini Belli Et

Toplumların ortak sorunu olan Kadına Şiddet,Çocuk İstismarı,Hayvan Hakları,Çevre Bilinci temalarına Ordu Üniversitesi böyle dikkat çekti.

Ordu Üniversitesi Sosyal Farkındalık Kulübü yöneticilerinden Tuba KARA,Merve ARDIÇ,Mihriban ÇİMEN,Melisa KOÇ,İnci TOPRAK'ın planladığı 'FARKINDALIĞINI SEÇ RENGİNİ BELLİ ET ' sloganıyla 4 önemli temaya dikkat çekildi.

1.Kadına Şiddet:İki topraktan beden biri yeren oldu biri yerilen

2.Çocuk İstismarı:Siz büyük olun ki biz çocuk kalalım

3.Hayvan Hakları:Yaşamak için sizin gibi mi görünmeliyiz

4.Çevre Bilinci:Durup dikilmekle gelip dikmek arasında ormanlar kadar fark var.

Üniversite alanına bu sloganlar ile farkındalık standları kuruldu.Standlarda konularla ilgili bilgilendirme yapıldı.Standlardan sonra yapılacak program için konferans salonuna katılım şartı vardı.Bu da her standın kokartı vardı.Bunlardan birini seçip konferans salonuna giriş yapılabiliyordu.Amaç artık insanların ben rengimi belli ettim farkındayım ve harekete geçmek için buradayım mesajını vermekti.

Konferans salonuna girdiklerinde bütün ışıklar kapatıldı ve sadece kadın çığlığı ve ağlama sesi verildi.Buradaki amaç her zaman duyan insanların artık dinlemesi gerektiğiydi.

Katılımcıların taktığı kokartlar numaralandırılmıştı.Bazı numaraların arkasında 4 önemli temayla ilgili sözler vardı.Sunucu okuduğu numaraların sahneye gelip kokart arkasında yazılan sözü okumasını istedi.Örneğin; Hanım olduk,bayan olduk,kız olduk herşeyi olduk ama kadın olamadık sözüyle rengini belli eden insanların harekete geçmeleri adına olanak sağlamaktı.

Böyle bir etkinliğin amacı;

Bakan insanların artık görmesi,

Duyan insanların artık dinlemesi,

Yürüyen insanların artık koşması gerektiği anlamasıydı.

Tuba Kara
1149
27 Şubat 2015 Cuma
Kullanıcıya ait tüm yazıları göster

YORUM