Dershane Öğretmenleri Atandı! Şimdi Sıra Güvenlik Görevlilerinde!

Yurt Dışı Gerekli mi?

Eğitimde standartların yüksek tutulduğu bir çağda yaşayan gençler adeta bir yarış içinde. Hepsi, bir birine rakip ve mevcut şartları zorlayarak en kaliteli eğitim hakkını kullanmak istiyorlar. Bunun b

Eğitimde standartların yüksek tutulduğu bir çağda yaşayan gençler adeta bir yarış içinde. Hepsi, bir birine rakip ve mevcut şartları zorlayarak en kaliteli eğitim hakkını kullanmak istiyorlar. Bunun bir anahtarının da yurt dışı eğitimden geçtiğinin de gayet bilincindeler. Özellikle son yıllarda gençler yurt dışı eğitim hakkında daha çok bilgi toplarken, artılarını ve eksilerinide en ince detaylarına kadar öğreniyorlar. Peki, yurt dışı eğitim nedir ve getirileri nelerdir, isterseniz hep beraber bakalım.

Gençlerin  öncelikli sorunu küresel dünyaya açılmak ve eğitim sonrası iş hayatının bir gereği olarak dünyanın her yerinde iş garantisi içinde olmaları hakları. Bugün ülkemizde üniversite mezunu ve aynı zamanda işsiz bir kitle söz konusu; bu da ister istemez gençleri başka arayışlara itiyor. Önlerinde hazır duran bir seçenek olarak yurt dışı eğitimi fırsat biliyorlar.

Yurt dşı eğitime bir örnekle cevap vermek gerekirse, daha somut anlaşılaağına inanıyoruz. Bu nedenle yurt dışı eğitim almak isteyenlere de fırsat sunan İngiltere'yi örnek verebiliriz. İngiltere, üniversite eğitimi 3 yıl olan dünya genelinde nadir lkelerden biri. 3 Yılda üniversite bitirme fırsatını yurt dışı eğitim için ülkelerine gelen yabancı öğrencilere de açıyor. Böylece hem dünyanın sayılı ve köklü üniversitelerinden mezun olma avantajını yakalayabiliyor hem de iş hayatında İngiliz  üniversitelerinin açamayacağı kapı olmadığını da görebiliyorsunuz.

Ülkemiz eğitim sisteminde kuşkusuz aksaklıklar bulunuyor, özellikle mezun işsizler kervanınada her yıl binlerce gencimiz katılıyor. İngiltere üniversiteleri hakkında daha fazla detay için http://www.ingilteredeegitim.gen.tr/ingiltere-dil-okullari adresine bakabilirsiniz. 

Aynur Demirci
1427
08 Şubat 2015 Pazar
Kullanıcıya ait tüm yazıları göster

YORUM