Dershane Öğretmenleri Atandı! Şimdi Sıra Güvenlik Görevlilerinde!

Bilimsel Eğitim

Bu yazıyı öğrenciliğimin son yılında, yani 2014 yılında girdiğim ve sıkılarak çıktığım bir sınavın sonunda yazmıştım.

Bir sınavı daha tamamladım. Dün çalıştığım bilgilere bugün ihtiyaç duymamam ne kötü! Ben böyle bilgi istemiyorum. Böyle eğitim de istemiyorum. İhtiyacım da yok zaten..Hepimiz, ülkemizin gelişmesinden yanayız. Daha müreffeh, dışa bağımlı olmayan bir ülke inşa etmek istiyoruz. Ancak anlamlandırmakta güçlük yaşadığım bir şey var:
Gencimizin, insanımızın, ilmi neferimizin o paha biçilemez zamanını cömertçe heba ederek daha ileriye varacağımızın sanılması!!!İnsanların potansiyelini bu şekilde harcamak, yalnızca insanlara kaybettirmeyecektir, kaybeden bu ülkenin ta kendisi olacaktır!

Aklıma Einstein'in bir sözü geldi: 'Budalalık, aynı şeyi tekrar tekrar yaparak farklı sonuç beklemektir der.'
Yukarıda saydığım ütopyaları! gerçekleştirmek için zannedersem bir şeyleri değiştirmek gerekiyor. Bunun içinde inisiyatif alabilecek kararlı ve entelektüel insanlara gerek var...
 Biliyor musunuz kendime pek çok sorular sorarım... Onlardan birisi:1945'de bölünmüş ve bitik vaziyetteki Almanya nasıl oluyor da bugün dünya sanayinin çehresi olabiliyor?
 II. Dünya savaşında atom bombası felaketine uğrayan, yıllarını, insanını ve genatolojisini kaybeden Japonya bugün nasıl olmuş da dünya teknolojisinin merkezi?
 1950'de Kore savaşında yardım ettiğimiz 'Güney Kore' bugün dünyaya nasıl oluyor da inovasyon sunabiliyor?
Sanırım artık bunların yanıtını biliyorum...

Mutlu Yılmaz
734
04 Şubat 2015 Çarşamba
Kullanıcıya ait tüm yazıları göster

YORUM